Spotkanie podróżnicze - o szlaku Św. Jakuba opowiedzą Marek Gibas i Wiesław Burzyński
.jpg)
19 maja spotkaliśmy się na kolejnym wydarzeniu z cyklu „Podróże z biblioteką”. Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt wysłuchać pasjonującej opowieści lokalnych podróżników i miłośników rowerowych wypraw. Panowie Wiesław Burzyński oraz Marek Gibas zabrali nas w niezwykłą podróż szlakiem, który przebyli 9 lat temu — drogą św. Jakuba do Santiago de Compostela.
Wraz z grupą przyjaciół wyruszyli na rowerową pielgrzymkę pełną modlitwy, wysiłku, walki z własnymi słabościami oraz zmienną, często wymagającą pogodą.
Szlak św. Jakuba, jeden z najstarszych i najważniejszych szlaków pielgrzymkowych w Europie, prowadzi do grobu św. Jakuba Apostoła w hiszpańskim Santiago de Compostela. Jego najpopularniejsza trasa — Camino Francés — liczy około 800 km i od średniowiecza przyciąga pielgrzymów z całego świata. To droga nie tylko fizycznego wysiłku, ale też duchowej przemiany, refleksji i spotkań z ludźmi, którzy — tak jak nasi goście — podejmują wyzwanie w imię wiary, pasji i wewnętrznej potrzeby wyruszenia w drogę.
Dziękujemy Panu Wiesławowi i Panu Markowi za podzielenie się swoimi wspomnieniami.
To było wspaniałe, pełne pasji, humoru i niemal rodzinnej atmosfery spotkanie.
Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom — za obecność, za ciepło, za rozmowy i za to, że tak regularnie widzimy te same, życzliwe twarze, które pokochały te spotkania tak samo jak my.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!